Svømmekurs for barn

Vårt mål er at barna skal bli tryggere i vann, og oppdage gleden i å beherske vannet som et fantastisk element å bevege seg i.

Svømmekurs for barn

Kursperiode 2-2019

UkedagFørste kursdagSiste kursdagIkke kursGanger
Mandager25.03.201927.05.201915.04 og 22.048
Tirsdager02.04.201928.05.201916.048
Onsdager24.04.201919.06.201901.058
Torsdager28.03.201923.05.201918.048
Lørdager30.03.201915.06.201913.04, 20.04, 01.06, 08.068
Søndager31.03.201916.06.201914.04, 21.04, 02.06, 09.068

Kursperiode 1-2019

UkedagFørste kursdagSiste kursdagIkke kursGanger
Mandager14.01.201911.03.201918.02.20198
Tirsdager15.01.201912.03.201919.02.20198
Onsdager16.01.201913.03.201920.02.20198
Torsdager17.01.201914.03.201921.02.20198
Lørdager19.01.201916.03.201923.02.20198
Søndager20.01.201917.03.201924.02.20198

Kursbeskrivelser svømmekurs for barn : 4-8 år

Vanntilvenning : 4-8 år

Vårt mål er at barna skal bli tryggere i vann, og oppdage gleden i å lære å beherske vannet som et fantastisk element å bevege seg i.

Aldersgruppe:
4-5 år og 6-7 år
Antall ganger:
8
Varighet:
30 min
Barn pr. instruktør:
4
Målgruppe:
Vanntilvenning er svømmekurset for barn som ikke er trygge i vann eller svømmedyktige
Mål/Kursinnhold:

Vi vil jobbe for at elevene skal bli kjent med vannet som element. Gjennom grunnleggende øvelser i vanntilvenning vil elevene øve på å bli trygge i og under vann. Øvelsene går ut på å ha vann i ansiktet, hodet under vann, dykke, flyte, ulike pusteøvelser samt litt benspark.

Påkrevd utstyr:
Badedrakt/badebukse, badehette og svømmebriller.
Du kan kjøpe svømmebriller og badehette av oss.
Se vårt utvalg av utstyr til svømming
Påmelding:
Elektronisk påmeldingsskjema
Opplæring 1 : 4-8 år

Vårt mål er at barna skal bli tryggere i vann, og oppdage gleden i å lære å beherske vannet som et fantastisk element å bevege seg i.

Aldersgruppe:
4-5 år, og 6-7 år
Antall ganger:
8
Varighet:
30 min
Barn pr. instruktør:
4
Målgruppe:
Barn fra 5 år som ikke er svømmedyktige eller som kan svømme litt. Barnet må være trygg i vann; fortrolig med å ha hodet under vann og hente ting fra bunnen(bryst dypt vann) ved kursstart.
Mål/Kursinnhold:

Vi fokuserer på ulike vannaktiviteter som å flyte, gli, puste, dykke, samt øve armtak og beinspark på mage (krål/crawl) og litt ryggsvømming

Påkrevd utstyr:
Badedrakt/badebukse, badehette og svømmebriller.
Du kan kjøpe svømmebriller og badehette av oss.
Se vårt utvalg av utstyr til svømming
Opplæring 2 : 4-8 år
Aldersgruppe:
4-5 år og 6-7 år
Antall ganger:
8
Varighet:
30 min
Barn pr. instruktør:
4
Målgruppe:
Svømmekurs for barn. Barnet må være fortrolig med ha hodet under vann og kunne hente ting fra bunnen(bryst dypt vann), flyte og svømme minst 5 m crawl og rygg uten hjelp eller flytehjelpemidler ved kursstart. Kurset bygger videre på opplæring 1.
Mål/Kursinnhold:

Det jobbes videre med å flyte, gli og dykke samt med å videreutvikle de sentrale svømmeferdigheter på mage(krål/crawl) og ryggsvømming. I tillegg fokuserer vi på pusteteknikk crawl.

Påkrevd utstyr:
Badedrakt/badebukse, badehette og svømmebriller.
Du kan kjøpe svømmebriller og badehette av oss.
Se vårt utvalg av utstyr til svømming
Påmelding:
Elektronisk påmeldingsskjema
Opplæring 3 : 4-8 år
Aldersgruppe:
5-7 år
Antall ganger:
8
Varighet:
30 min
Barn pr. instruktør:
4
Målgruppe:
Svømmekurs for barn. Barnet må kunne svømme ca. 8-10 m. crawl og 5 meter rygg uten hjelp, samt begynne å få til pusteteknikk på crawl.
Mål/Kursinnhold:

Vi arbeider med å videreutvikle de sentrale svømmeferdigheter på mage(krål/crawl) og ryggsvømming. I tillegg fokuserer vi på pusteteknikk crawl samt bølgebevegelse.

Påkrevd utstyr:
Badedrakt/badebukse, badehette og svømmebriller.
Du kan kjøpe svømmebriller og badehette av oss.
Se vårt utvalg av utstyr til svømming
Påmelding:
Elektronisk påmeldingsskjema
Videregående kurs for barn : 4-8 år
Aldersgruppe:
5-7 år
Antall ganger:
8
Varighet:
40 min
Barn pr. instruktør:
5
Målgruppe:
Svømmekurs for barn fra som kan svømme litt crawl og rygg, og minst 20 meter sammenhengende uten hjelpemidler.
Mål/Kursinnhold:

Øve på ulike svømmeferdigheter som crawl/krål, rygg, bryst, vendinger samt noe livredning.

Påkrevd utstyr:
Badedrakt/badebukse, badehette og svømmebriller.
Du kan kjøpe svømmebriller og badehette av oss.
Se vårt utvalg av utstyr til svømming
Påmelding:
Elektronisk påmeldingsskjema
Team Svømmeakademiet : 4-8 år
Aldersgruppe:
6-8 år
Antall ganger:
8
Varighet:
40 min
Barn pr. instruktør:
7
Målgruppe:
Svømmekurs for barn som kan svømme crawl og rygg, og kan svømme 50 meter sammenhengende uten hjelpemidler.
Forkunnskaper:
Ingen
Påkrevd utstyr:
Badedrakt/badebukse, badehette og svømmebriller.
Du kan kjøpe svømmebriller og badehette av oss.
Se vårt utvalg av utstyr til svømming
Påmelding:
Elektronisk påmeldingsskjema

Kursbeskrivelser svømmekurs for barn : 8-13 år

Nybegynnere : 8-13 år
Aldersgruppe:
8-10 år og 10-13 år
Antall ganger:
8
Varighet:
30 min
Barn pr. instruktør:
5
Målgruppe:
Barn 8-10 år som ikke kan svømme.
Mål/Kursinnhold:

Vanntilvenning, flyte, gli og etter hvert crawl(krål) og litt ryggsvømming.

Påkrevd utstyr:
Badedrakt/badebukse, badehette og svømmebriller.
Du kan kjøpe svømmebriller og badehette av oss.
Se vårt utvalg av utstyr til svømming
Påmelding:
Elektronisk påmeldingsskjema
Teknikkurs : 8-13 år
Aldersgruppe:
8-10 år og 10-13 år
Antall ganger:
8
Varighet:
30 min
Barn pr. instruktør:
5
Målgruppe:
Barn som kan svømme litt crawl eller brystsvømming, men ønsker litt teknikktrening på brystsvømming, crawl og ryggsvømming. Barnet må være fortrolig med å dykke, flyte samt svømme minst 10 meter ved kursstart.
Kurset bygger videre på kurset Nybegynner.
Mål/Kursinnhold:

En kombinasjon av innholdet i opplæring 2, opplæring 3, og Videregående men for litt eldre barn.

Påkrevd utstyr:
Badedrakt/badebukse, badehette og svømmebriller.
Du kan kjøpe svømmebriller og badehette av oss.
Se vårt utvalg av utstyr til svømming
Påmelding:
Elektronisk påmeldingsskjema
Videregående kurs for barn : 8-13 år
Aldersgruppe:
8-10 og 10-13 år
Antall ganger:
8
Varighet:
40 min
Barn pr. instruktør:
5
Målgruppe:
Barn fra som kan svømme litt crawl og rygg, og kan svømme minst 20 meter sammenhengende uten hjelpemidler.
Mål/Kursinnhold:

Øve på ulike svømmeferdigheter som crawl/krål, rygg, bryst, vendinger samt noe livredning.

Påkrevd utstyr:
Badedrakt/badebukse, badehette og svømmebriller.
Du kan kjøpe svømmebriller og badehette av oss.
Se vårt utvalg av utstyr til svømming
Påmelding:
Elektronisk påmeldingsskjema
Team svømmeakademiet : 8-13 år
Aldersgruppe:
8-10 og 10-13 år
Antall ganger:
8
Varighet:
40 min
Barn pr. instruktør:
7
Målgruppe:
Barn fra som kan svømme crawl og rygg, og kan svømme 50 meter sammenhengende uten hjelpemidler.
Mål/Kursinnhold:

Videreutvikle svømmeferdigheter som crawl/krål, rygg, bryst, bølgebevegelse, vendinger samt noe livredning.

Påkrevd utstyr:
Badedrakt/badebukse, badehette og svømmebriller.
Du kan kjøpe svømmebriller og badehette av oss.
Se vårt utvalg av utstyr til svømming
Påmelding:
Elektronisk påmeldingsskjema

Om svømmekurs for barn

Svømmeakademiet tilbyr svømmekurs i Oslo og Bærum

Om påmelding til svømmekurs for barn/ungdom/voksne:

  • Kun online påmelding.
  • Ved gjennomført påmelding til kurs mottar du en e-post med en pdf-fil vedlagt. I denne filen på flere sider finner du faktura, kursbekreftelse og informasjon om kurset.
  • Det er først til mølla prinsippet som gjelder ved påmelding.
  • Vi tar imot sene påmeldinger frem til 3.kursgang på eventuelle ledige plasser til redusert pris.  
  • Det er bindende påmelding til svømmekurs og aktiviteter. Se våre betingelser

Velkommen til kurs!